השתלמויות מקצועיות >> החמישייה הסודית של אורן 1
 

החמישייה הסודית של אורן 1

 

 קורס מתקדם בקונדיטוריה - אפייה

מסלול ערב

מיני סידרה בנושא קונדיטוריה למתקדמים לבוגרי הקורסים המקצועיים באפייה ("סודות האפיה", "קונדיטוריה מקצועי מורחב" ובוגרים מבתי ספר ומוסדות אחרים בעלי ידע מוקדם)

 
 

סדרה בת חמישה מפגשים מעשיים ומקצועיים בנושא הקונדיטוריה שמהווה המשך ישיר לקורס הבסיסי והמורחב. 

במסגרת הקורס יילמדו מתכונים, כשהדגש הוא על לימוד טכניקות עבודה רבות, מגוונות ולא מוכרות שמהן ניתן להרכיב ולבנות אינספור מתכונים חדשניים ויצירתיים . כמו כן יילמדו העקרונות של הפיכת מתכונים מתוקים למלוחים ולהיפך, שילוב של כמה טכניקות במתכון אחד, פרזנטציות  ועוד.

(מותאם לתלמידים בעלי ידע מוקדם המעוניינים לקבל רעיונות וכלים)

 

 עוגיות  בוטיק למתקדמים

7.5.17  יום א׳, 17:00-23:00

מבחר סוגי עוגיות ומאפים קטנים מדהימים. שילובי בצקים, צבעים ומרקמים. עמידה על פרזנטציה, אחסון וחיי מדף וייצור כמותי. לדוגמא: מירואר שקדים, עוגיות חמאה דניות עם זיגוג מבריק, "גפרורי" סוכר וקינמון, עוגיות שוקולד ממולאות ועוד.

קישים וטארטים מודרניים

 14.5.17  יום א׳, 17:00-23:00

מאפים מתוקים על בסיס בצקים מיוחדים, במילויים לא שגרתיים ובשילובי צבע וטעם מעניינים. גימורים וקישוטים. לדוגמא: טארט שוקולד קריספי, טארט קרם פסיפלורה שיבוס, קיש קרם פסטו ומסקרפונה, קיש סלמון בגימור פילו ועוד.

בצק עלים בראייה מתקדמת

21.5.17  יום א׳, 17:00-23:00

 מאפים מתוקים ומלוחים על בסיס בצקי עלים מיוחדים, במילויים ובשילובי צבע וטעם מעניינים, גימורים וקישוטים. לדוגמא: בצק עלים פטל ורוד, בצק עלים שמרים פטנט, "מיל פיי" קרמל-נוגט, עוגת משמשים ושקדים מרים, מאפה בצק פרמזן וכרישה ועוד.

עוגות בחושות ומאפים לשעת התה

 4.6.17  יום א׳, 17:00-23:00

עוגות בחושות ומאפים לשעת התה- שילובי בצקים ומרקמים מעניינים, אפייה עם פירות ומגוון מאפים בחושים לא שגרתיים. לדוגמא: עוגת לימונים ומרציפן הפוכה, מאפי פטל טהור, עוגת פרג בחושה בשילוב שמרים, מאפי קוקוס ושזיפים עסיסיים ועוד.

עוגות גבינה יצירתיות

 11.6.17  יום א׳, 17:00-23:00

מאפי גבינה מסוגים שונים ובצורות הכנה מגוונות. הכנה של עוגות אפויות וללא אפייה. עוגת גבינה אוסטרית, אמריקאית, גבינה עם למון קארד, בוואריה גבינות ופירות, עוגות גבינה בשילוב בצק פילו, קינוחי מסקרפונה פטל ועוד.

 

לצפיה בתמונות מתוצרי הקורס , לחץ כאן

     
 

מחיר הקורס

לחמשת המפגשים (לא ניתן להירשם לשיעור אחד):
לתלמידי עושים בישול: 2490 ₪
לתלמידי חוץ: 2690 ₪

 
 

 


 

ערוץ האוכל שלנו:

 

 

 

 
 
בקרו אותנו בפייסבוק
עיצוב אתרים:
ענת שמר
בניית אתרים:
סייברסיטי